خروجی اخبار تغییر رنگ تبلیغات محیطی مبلمان اداری طراحی کابینت مجله پیک مهر

آخرین فایل های املاک

فروش تجاری 22 متری

متراژ : 22 متر
فاز : فاز 2
پروژه : فاز 2 مسکونی
قیمت : 572,000,000 تومان
رهن : 40,000,000 تومان
اجاره : -

بیشتر

فروش آپارتمان مسکن مهر 75 متری

متراژ : 75 متر
فاز : فاز 6
پروژه : کیسون ( مجتمع مهستان )
قیمت : 200,000,000 تومان

بیشتر

فروش آپارتمان شخصی ساز 145 متری

متراژ : 145 متر
فاز : فاز صفر
پروژه : هواپیمایی
قیمت : 696,000,000 تومان

بیشتر

پیش فروش آپارتمان شخصی ساز 135 متری

متراژ : 135 متر
فاز : فاز صفر
پروژه : شخصی ساز
قیمت : 580,000,000 تومان

بیشتر

فروش آپارتمان شخصی ساز 135 متری

متراژ : 135 متر
فاز : فاز صفر
پروژه : شخصی ساز
قیمت : 675,000,000 تومان

بیشتر

فروش آپارتمان مسکن مهر 73 متری

متراژ : 73 متر
فاز : فاز 6
پروژه : یادمان بنا
قیمت : 190,000,000 تومان

بیشتر

فروش آپارتمان مسکن مهر 72 متری

متراژ : 72 متر
فاز : فاز 6
پروژه : کیسون ( مجتمع مهستان )
قیمت : 205,000,000 تومان

بیشتر

فروش آپارتمان مسکن مهر 78 متری

متراژ : 78 متر
فاز : فاز 5
پروژه : مپسا
قیمت : 180,000,000 تومان
رهن : 15,000,000 تومان
اجاره : -

بیشتر

پیش فروش آپارتمان شخصی ساز 110 متری

متراژ : 110 متر
فاز : فاز 1
پروژه : شخصی ساز
قیمت : 627,000,000 تومان

بیشتر

فروش زمین ورزشی 500 متری

متراژ : 500 متر
فاز : فاز 1
پروژه : شخصی ساز
قیمت : 2,000,000,000 تومان

بیشتر

فروش آپارتمان شخصی ساز 134 متری

متراژ : 134 متر
فاز : فاز 1
پروژه : شخصی ساز
قیمت : 656,000,000 تومان

بیشتر

فروش باغ ویلا 480 متری

متراژ : 480 متر
فاز : فاز 3
پروژه : باغ ویلا ها
قیمت : 1,570,000,000 تومان

بیشتر

فروش آپارتمان شخصی ساز 242 متری

متراژ : 242 متر
فاز : فاز 1
پروژه : شخصی ساز
قیمت : 750,000,000 تومان

بیشتر

رهن/اجاره مشایی 2 واحدی 242 متری

متراژ : 242 متر
فاز : فاز 1
پروژه : شخصی ساز
قیمت : 950,000,000 تومان
رهن : 30,000,000 تومان
اجاره : 3,500,000 تومان

بیشتر

فروش ویلایی 180 متری

متراژ : 180 متر
فاز : فاز 2
پروژه : فاز 2 مسکونی
قیمت : 650,000,000 تومان

بیشتر

پیش فروش آپارتمان شخصی ساز 90 متری

متراژ : 90 متر
فاز : فاز صفر
پروژه : شخصی ساز
قیمت : 48,500,000 تومان

بیشتر

شروع به ساخت 3400 ویلایی 2 و 3 واحدی درپرند

صبح امروز وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح پروژه‌های از جمله ۳۷۴۲ واحد مسکن مهر، بوستان مشاهیر و کلنگ زدنی ۳۴۰۰ واحد مسکن مشارکتی شرکت کرد و این برداشت ایجاد شد که آخوندی برای اولین بار اقدام به افتتاح مسکن مهر کرده است، اما خود او در پاسخ به ایسنا این موضوع را تکذیب کرد و گفت: لطفا رسانه‌ها تقلب نکنند و از حضور من در این مراسم برداشت افتتاح نداشته باشند. من فقط از واحدهای آماده مسکن مهر پرند بازدید صورت دادم.

آخوندی در حاشیه این مراسم اظهار کرد: امروز از طریق قطار به پرند آمدم که خوشبختانه قطار از نظم، ‌ایمنی و تمیزی مناسبی برخوردار بود. در حال حاضر خط تهران – پرند یک خط است و تلاش می‌کنم آن را به دو خط افزایش دهیم. برنامه ما این است که ظرفیت ریلی شهر جدید پرند را بالا ببریم و برنامه TOD را در این شهر پیاده کنیم.

وی اظهار کرد: درخصوص تکمیل واحدهای مسکن مهر پرند اتفاقات خوبی افتاده است. در شهر جدید پرند بیش از ۹۰ هزار واحد جانمایی شده که با توجه به وضعیت اقلیمی منطقه و بیابانی بودن آن برنامه خاصی را باید برای آن طراحی می‌کردیم. امروز از چند پروژه این شهر بازدید داشتیم. خوشبختانه طرح بسیار جالبی با عنوان بوستان مشاهیر با ۳۵ هکتار در این شهر دنبال می‌شود که وجود یک کانال آب طراوتی را به آن بخشیده است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: همچنین تاکنون ۴۰ مدرسه در پرند افتتاح شده که کمبودی از این لحاظ احساس نمی‌شود. با توجه به جمعیتی که قرار است در شهر جدید پرند بارگذاری شود ماموریت‌ها به خوبی در جریان است و تلاش می‌کنیم خدمات مناسبی را در این شهر ایجاد کنیم.

کلنگ زنی ۳۴۰۰ واحد مشارکتی

وزیر راه و شهرسازی همچنین خبر داد: در قالب پروژه احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید امروز کلنگ ۳۴۰۰ واحد در شهر پرند زمین زده شد.

آخوندی همچنین درباره آخرین وضعیت اصلاحات مورد نظر در سازمان نظام مهندسی گفت: من بساط امضا فروشی در سازمان نظام مهندسی را جمع کردم ولی متاسفانه برخی رسانه‌ها که ادعای انقلابی بودن دارند اهداف امضا فروشان را دنبال می‌کنند. هیچ کس نباید از طریق امضا فروشی ارتزاق کند بلکه باید بابت خدمات پول بگیرد. ما روند را در نظام مهندسی بر مبنای کار اصلاح کرده‌ایم. در صداوسیما هم امیدوارم اهداف امضا فروشان دنبال نشود.

وی در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند اگر ناظر توسط بهره‌برداران انتخاب شوند کیفیت ساخت‌وساز پایین می‌آید، گفت: به هیچ عنوان اینطور نیست. ناظر درواقع نماینده بهره‌بردار است اما یک نفر هم باید منافع عمومی را دنبال کند که بازرس است و انتخاب آن برعهده شهرداری است. درواقع شهرداری مسئول کنترل ساختمان است و حقوق عمومی را نمایندگی می‌کند.

به گزارش ایسنا، صبح امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی مراسم افتتاح ۳۷۴۲ واحد مسکن مهر، کلنگ زنی پروژه‌های مشارکتی به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان شامل نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی، کلنگ زنی اراضی ۸۸ هکتاری فاز ۶، کلنگ زنی ۴۵۰ واحد مسکن مشارکتی محله بوستان، دو ایستگاه آتش‌نشانی، افتتاح خدمات روبنایی به ارزش ۲۲ میلیارد تومان شامل مجتمع چندمنظوره فرهنگی و هنری، آماده‌سازی بخشی از معابر، محوطه‌سازی مجاور مسکن مهر و احداث هفت پارک محله‌ای در سایت‌های مسکن مهر انجام گرفت.

ورزشگاه انقلاب در فاز 6 شهر جدید پرند
مدیر عامل شرکت عمران پرند همچنین در مورد ورزشگاه انقلاب شهر جدید پرند واقع در فاز 6 این شهر گفت: این ورزشگاه چند منظوره به مساحت 14 هزار متر مربع، یکی از شاخص ترین پروژه های ورزشی شهر پرند است.
وطن خواهی افزود: این ورزشگاه دارای زمین بازی روباز از جمله زمین های فوتبال، بسکتبال، والیبال و اسکیت است.
وطن خواهی با تاکید بر توسعه فضاهای سبز، تفریحی و ورزشی در شهر جدید پرند اظهار داشت: کار طراحی هشت پارک محله ای دیگر و 6 زمین ورزشی روباز در محله های مختلف مسکن مهر پرند به اتمام رسیده و به زودی عملیات احداث آنها آغاز می شود.
مدیر عامل شرکت عمران پرند تصریح کرد: اجرای عملیات آماده سازی معابر عمومی و شبکه جمع آوری آب های سطحی در جنوب غربی فاز 5 با اعتباری بالغ بر 84میلیارد ریال، در جنوب فاز چهار با اعتبار 43میلیارد ریال و معابر شمال فاز 6 با اعتباری بالغ بر 140 میلیارد ریال از دیگر اقدامات شرکت عمران پرند بوده که به بهره برداری رسیده اند.
وطن خواهی همچنین با بیان اینکه یکی از مهمترین دغدغه های این شرکت ایجاد و تجهیز آتش نشانی پرند است، اظهار داشت: کلنگ احداث 2 ساختمان آتش نشانی پرند در شمال و جنوب فاز 6 که مساحت آنها حدود هزار و 900 متر مربع و اعتبار آنها معادل 27 میلیارد ریال است، به زمین زده شد.
استاندار تهران و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در این بازدید، «عباس آخوندی» را همراهی کردند.

 

گزارش «دنیای اقتصاد» از جزئیات طرح جدید عرضه مسکن در اطراف کلان‌شهرها حاکی است: ساخت و سازهای تدارک دیده شده در شهرهای جدید، متفاوت از جامعه مخاطب طرح مسکن مهر، برای دهک‌های متوسط درآمدی در نظر گرفته شده تا بزرگ‌ترین چالش اجتماعی موجود در این شهرها - محله‌های فقیرنشین و مملو از دهک‌های کم‌درآمد- از طریق فراهم شدن عرصه اختلاط‌ نشینی طبقات مختلف درآمدی مرتفع شود.

ساخت و سازهای مسکن مهر در شهرهای جدید به ظرفیت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طی دست‌کم ۶ سال گذشته باعث شد محله‌هایی که این ساختمان‌ها در آنها احداث شدند به دلیل یکدست بودن طبقه اجتماعی ساکن، به محله‌های فقیرنشین تبدیل شود. در طرح جدید ساخت مسکن که فعلا برای ۱۱ شهر جدید از جمله پرند،‌ هشتگرد و اندیشه در اطراف تهران و کرج در نظر گرفته شده، قرار است پروژه‌هایی در استطاعت مالی دهک‌های متوسط ساخته شود. وزارت راه و شهرسازی، تامین زمین این پروژه‌ها را به شکل مشارکت با سازنده‌ها برعهده دارد و برای دریافت بهای زمین، دوره تنفس در نظر گرفته است. به این ترتیب، قیمت فروش این ۵۰ هزار واحد مسکونی براساس سطح روز قیمت آپارتمان در شهرهای جدید تعیین می‌شود.نقطه قوت طرح ساخت مسکن جدید در شهرهای جدید، استفاده از ظرفیت وام یکم است که در قالب آن، عرضه‌های جدید به تقاضای مصرفی متصل می‌شود.

پیشنهاد اتصال سازنده‌ها به خانه‌اولی‌ها ماه گذشته از طرف انبوه‌سازان به شبکه بانکی و عاملیت پرداخت وام یکم ارائه شد. هر چند سازنده‌ها و فعالان ساختمانی معمولا در زمان رونق معاملات ملک و جهش قیمت، از وصل شدن به تقاضای مصرفی (پیش‌فروش) استقبال نمی‌کنند و به دنبال گذشت زمان ناشی از جلو رفتن پروژه ساختمانی با هدف فروش در آینده و نفع بیشتر از تورم ملکی هستند اما با توجه به شواهد اولیه بازگشت رکود مسکن، این طرح می‌تواند از یک‌سو باعث شود خانه‌اولی‌های سپرده‌گذار در صندوق یکم، واحدهای مسکونی آماده ساخت در شهرهای جدید را پیش‌خرید کنند و از سوی دیگر به تزریق بخشی از منابع صندوق یکم به پروژه‌های ساختمانی برای کمک به تامین نقدینگی موردنیاز سازنده‌ها منجر شود. کارشناسان اقتصاد مسکن پیش‌تر، با توجه به شرایط بازار ملک حالت مناسب پرداخت تسهیلات خرید را ارائه وام روی واحد مسکونی نوساز -پرداخت غیرمستقیم- معرفی کرده بودند. در حال حاضر به دلیل کمبود عرضه مناسب خانه‌اولی‌ها در بازار، پرداخت مستقیم تسهیلات خرید مسکن در عمل کمک موثری به متقاضیان نمی‌کند. بخصوص آنکه تحت تاثیر جهش قیمت مسکن در ماه‌های اخیر، قدرت خرید وام مسکن به شدت کاهش پیدا کرده است. بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد، در شهرهای جدید اطراف تهران متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی حدود یک‌سوم میانگین قیمت آپارتمان در تهران است. بنابراین، قدرت خرید وام یکم در شهرهای جدید آن هم از طریق پیش‌خرید واحدهای مسکونی، می‌تواند در سطح قابل قبول (پوشش حداقل ۶۰ درصدی) برای خانه‌اولی‌ها کاربرد داشته باشد. در شهر جدید پرند و شهر جدید هشتگرد قرار است به ترتیب نزدیک به ۵ هزار واحد و نزدیک به ۱۵ هزار واحد مسکونی جدید در قالب طرح عرضه مسکن مخصوص دهک‌های متوسط احداث شود. در سه شهر جدید اطراف اصفهان، ظرفیت تعریف شده حدود ۷۰۰ واحد مسکونی است. در شهر جدید صدرا در شیراز نیز ۸۵۰ واحد مسکونی ساخته می‌شود. وزارت راه و شهرسازی در کنار طرح افزایش عرضه مسکن در شهرهای جدید، پروژه جذاب‌سازی سکونتی این شهرها را نیز در دستور کار گذاشته است. برای این منظور ساخت و توسعه حمل و نقل ریلی برای اتصال شهرهای جدید به شهر مادر مدنظر قرار دارد. در برخی شهرهای جدید از جمله پرند که بیشترین بارگذاری مسکن مهر در مقایسه با سایر شهرهای جدید در آن صورت گرفته، پروژه ساخت مترو برای اتصال به پایتخت عمر حداقل ۱۰ ساله پیدا کرده است اما تا کنون به مرحله بهره‌برداری نرسیده است. آن‌طور که معاون وزیر راه و شهرسازی روز گذشته اعلام کرد، بعد از یک دوره توقف، عملیات ساخت مترو پرند دوباره از سر گرفته شد.

اطلاعات رسمی نشان می‌دهد مهم‌ترین چالش سکونتی جمعیت ساکن در شهرهای جدید اطراف تهران و همینطور سایر کلان‌شهرها، به رفت و آمد روزانه برمی‌گردد.


 

 

 

 


فرداد آب پیکر
1397/06/22 | بازدید:642 نفر
به اشتراک بگذارید ...

نظرات کاربران

نظری وارد نشده است

ارسال نظر

پر کردن موارد ستاره دار الزامی است
نام *
نظر*
 
Captcha
کد امنیتی*

آب و هوا

آخرین تصویر و فیلم ها

جستجوی ملک روی نقشه ماهواره ای
دانلود نقشه پرند - نقشه کیسون / کوزو / مپسا / هسا / شهر ک صنعتی / مسکن مهر
طرفداران مدرن تاکینگ
تلفن های تماس : 56790980 و 56790981 همراه :09125618002
پرند ،میدان دانشگاه ، بلوار چهار باغ ، روبروی بانک ملی
کانال تلگرام : https://telegram.me/Parandamlak
تبلیغات محیطی مبلمان اداری طراحی و اجرای کابینت مجله پیک مهر
طراحی و اجرا : ارتعاش گستر ایرانیان
بازید کل سایت : 443798 نفر