توقف گسترش پردیس به دلیل گسل های شرق تهران - احتمال افزایش قیمت شدید املاک پرند

به گزارش ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی در چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به طرح مسکن ملی در استان تهران، افزود: بیشترین مستاجران کشور در تهران ساکن هستند و سهم اقدام ملی مسکن تنها در حوزه سرزمینی استان قابل اجراست.

وی گفت: طرح اقدام ملی مسکن در استان تهران با توجه به وجود گسل‌های شرق استان نظیر گسل مشا و همچنین بارگذاری بیش از حد جمعیت در این منطقه، در شهر پردیس منتفی است.

استاندار تهران افزود: این طرح با الحاق ۴۴۰ هکتار به اراضی شهر پرند در این شهر عملیاتی می‌شود، بنابراین کلیات طرح مورد توافق قرار گرفت و تامین زیرساخت‌ها و آب نیز توسط وزارت راه و شهرسازی در شورای عالی مطرح می‌شود تا مجوزات لازم اخذ شده و جنبه اجرایی به خود بگیرد.

 الحاق ۴۷۰ هکتار از اراضی ملی به پارک علم و فناوری پردیس

استاندار تهران با اشاره به الحاق ۴۷۰ هکتار از اراضی ملی به پارک علم و فناوری پردیس بر اجرای طرح کاداستر جهت تثبیت اراضی ملی تاکید کرد.

انوشیروان محسنی بندپی افزود: الحاق ۴۷۰ هکتار از اراضی ملی به پارک علم و فناوری پردیس مصوب شد تا به ایجاد شهر دانش محور و استقرار شرکت‌های دانش بنیان کمک شود.

وی ادامه داد: مصوبه دوم در مورد الحاق ۴۴۰ هکتار زمین برای ساخت مسکن ملی است که حدود ۷۳ هزار مسکن در شهر پرند جانمایی می‌شود.

استاندار تهران گفت: ۴ طرح هادی روستایی و مشکلات گازرسانی به روستا‌های بخش کن نیز مصوب و مشکلات مرتبط با راه و شهرسازی و محیط زیست برطرف شد.

وی افزود: مقرر شد تا مشکلات شهرک صنعتی قرچک در کارگروه آمایش بررسی شود.

محسنی بندپی در ادامه به اهمیت طرح کاداستر اشاره کرد و گفت: اجرای طرح کاداستر باید مورد توجه قرار گیرد تا ضمن جلوگیری از ساخت و ساز‌های غیرمجاز به تثبیت مالکیت اراضی ملی کمک کند و در جلسه نیز تاکید شد تا راه و شهرسازی، آب منطقه‌ای و امور اراضی اهتمام جدی در این زمینه داشته باشند.

✔️ در صورت صحت این خبر باید منتظر هجوم خریداران به پرند و افزایش شدید قیمت املاک پرند باشیم

لینک خبر در وب سایت استانداری تهران

منبع خبر : ایلنا
لینک خبر: https://www.ilna.news/fa/tiny/news-974298فرداد آب پیکر
1399/07/08 | بازدید:1080 نفر
چاپ
به اشتراک بگذارید ...

نظرات کاربران

نظری وارد نشده است

ارسال نظر

پر کردن موارد ستاره دار الزامی است
نام *
نظر*
 
Captcha
کد امنیتی*
سفارش آگهی در تلویزیون شهری پرند
خرید و فروش مسکن مهر پرند
کانال تلگرام املاک پرند
خرید و فروش زمین در پرند
تبلیغات تلویزیونی

آخرین تصاویر و فیلم ها