اخبار مترو پرند : تصاویر و فیلم کامل تست سرد مترو تهران پرند

به روز شده در پنج شنبه 1401/04/30 ساعت 8 شب

فرآیند تست سرد مترو تهران پرند، صبح چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۱ با حضور محسن منصوری استاندار تهران، علیرضا جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی، اقبال شاکری نماینده مردم تهران در مجلس، مسعود درستی مدیر عامل شرکت مترو تهران و حومه و دیگر مسئولان از ایستگاه فرودگاه امام خمینی به سمت ایستگاه پرند انجام شد.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس مسعود درستی مدیرعامل شرکت مترو تهران در حاشیه انجام تست سرد خط متروی تهران پرند اظهار داشت: مطالعات خط مترو تهران پرند در سال ۱۳۸۴ آغاز شد و در حال حاضر ۹۰ درصد پیشرفت عملیات ساختمانی این خط صورت گرفته است.

 وی با بیان اینکه این طرح در سال ۹۱ اجرای آن به شهرداری تهران واگذار شد گفت: اعتبار مورد نیاز برای فاز نخست این خط ۱۲۰۰ میلیارد تومان بود.

 وی با اشاره به اینکه فاصله پرند تا فرودگاه حدود ۲۰ کیلومتر است، گفت: به طور کلی خط مترو تهران پرند ۵۰ کیلومتر بوده و از جنوب خط ۱ مترو یعنی ایستگاه شاهد آغاز می‌شود.

 وی بیان داشت: ۳۰ کیلومتر از این خط قبلاً تا فرودگاه امام به بهره برداری رسیده و ۲۰ کیلومتر آن در حال حاضر در دسترس راه‌اندازی است.

وی اعلام کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انشالله تا پایان سال اتمام یک لاین از این مسیر را خواهیم داشت و خط دو این مسیر به سمت واوان برای سال آینده انشالله اجرایی خواهد شد.

وی گفت: این خط ۵ ایستگاه مصوب شامل شهر آفتاب دو ایستگاه در فرودگاه امام ، واوان و پرند دارد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید گفت: تغییر کاربری اراضی مورد نظر طی توافقات حاصل شده و زمین‌های مورد نیاز داخل پرند برای واگذاری در قالب ۷۰۰ میلیارد تومان انجام گرفته و این نتیجه تهاتر در اختیار مترو تهران قرار می‌گیرد تا بخشی از هزینه‌ها برای اجرای خط تامین شود.

به گزارش خبرنگار شهر، علیرضا جعفری در حاشیه تست سرد مسیر مترو پرند گفت: با توجه به کارهایی که قرار است با همکاری شرکت مترو تهران و قرارگاه خاتم الانبیاء انجام شود، امیدوارم بتوانیم هرچه سریع تر وعده ای که به مردم شهر پرند داده شده بود را محقق کنیم.

معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در ادامه افزود: با توجه به اینکه مهمترین خدمات حمل و نقلی مردم پرند از طریق ریل حمل و نقلی است، شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید وزارت راه  و شهرسازی به منظور مشارکت در انجام این پروژه با مترو تهران، بخشی از بودجه مورد نیاز این خط را از طریق تهاتر تامین می‌کند.

به گفته جعفری؛ تغییر کاربری اراضی مورد نظر طی توافقات حاصل شده و زمین های مورد نیاز داخل پرند برای واگذاری در قالب ۷۰۰ میلیارد تومان انجام گرفته و این نتیجه تهاتر در اختیار مترو تهران قرار می‌گیرد تا بخشی از هزینه‌ها برای اجرای خط تامین شود.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه در حوزه مدیریتی نیازمند فضای هم افزایی بین بخشی هستیم این توافق انجام شد تا با همکاری وزارت راه و شهرسازی و شهرداری تهران این سطح خدمات در حوزه حمل و نقل عمومی مورد نیاز مردم پرند با سرعت طی شود. با ظرفیتی که در قرارگاه خاتم وجود دارد شاهد استفاده از توان مهندسان داخلی در تکمیل پروژه ها هستیم.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید تاکید کرد: هماهنگی بین مدیران و مسئولان بخش های مختلف در رابطه با تهاتر انجام شده و مشکلی در این رابطه وجود ندارد و صورت جلسه های لازم نیز تهیه و مجوزهای لازم نیز صادر شده است.

جعفری با بیان اینکه به مردم شهر پرند وعده می دهیم که  دهه فجر فاز نخست  این پروژه به بهره برداری می رسد، گفت: این خط دارای دو لاین مسیر مترو است که به تناسب افزایش تقاضا شهروندان توسعه خط نیز در دستور کار قرار دارد.

وی در ادامه عنوان کرد: این طرح یکی از پروژه های سنواتی از قدیم بوده و اتصال آن به مترو تهران در سال های گذشته بارها تکرار شده است و در فازهای مختلف قرار بود اجرا شود. در دوره مدیریت شهری اسبق افتتاح ایستگاه فرودگاه امام خمینی انجام شد و ادامه مسیر که حدود ۲۰ کیلومتر بود در بخش های مختلف اعتبار آن اعلام شده بود.

معاون وزیر راه ادامه داد: برای تکمیل این خط ۱۰۰۰ میلیارد تومان نیاز است تا تجهیزات الکترونیکی آن نیز خریداری شود.

به گفته وی؛ با توجه به نیاز مردم پرند به مترو امیدواریم با یک رویکرد جهادی هماهنگی بین دستگاه های مختلف این پروژه هر چه زودتر تکمیل شود.

منبع خبر : خبرگزاری فارس
خبر گزاری شهرآپارات

فرداد آب پیکر
1401/05/01 | بازدید:4348 نفر
چاپ
به اشتراک بگذارید ...

نظرات کاربران

نظری وارد نشده است

ارسال نظر

پر کردن موارد ستاره دار الزامی است
نام *
نظر*
 
Captcha
کد امنیتی*
پیج اینستا گرام مشاورین مرکزی
دانلود نقشه های پرند و تعرفه کمیسیون املاک
قیمت ارز ، ماشین ، طلا ، سکه ، وضعیت هوای پرند
به روز ترین آمار کرونا
استخراج بیت کوین با کامپیوتر

آخرین تصاویر و فیلم ها